مشکل عدم یخ سازی یخچال و نحوه رفع آن

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در ماه­های گرم تابستان هیچ چیز بد تر از زمانی نیست که شما هوس یک لیوان آب میوه خنک یا شربت بکنید و دستگاه یخ ساز شما و یا یخ ساز یخچال فریزر شما کار نکند. در هر حالت به کارکرد درست یخ ساز خود نیاز دارید. چه مشکلی امکان دارد پیش آمده باشد که یخ ساز یخچال یخ نمی سازد واگر اینگونه است، آیا راهی برای رفع آن وجود دارد؟ در اینجا، نکاتی درباره عدم یخ سازی یخچال بیان خواهیم کرد تا در صورتی که اگر شما هم با چنین مشکلی روبرو هستید بتوانید آن را رفع نمایید.

 

نکات خطا یابی

اگر یخ ساز شما یخ تولید نمی­کند، اولین چیزی که باید بررسی­کنید روشن و خاموش بودن دستگاه است. در بسیاری از مدل­ها کلید پاور یا بر روی خود یخ ساز قرار گرفته است و یا بر روی بدنه فریزر تعبیه شده است. در بعضی مدل­ها هم بجای آن کلید اهرمی وجود دارد که اگر اهرم در موقعیت پایین قرار گرفته باشد، دستگاه شروع به کار خواهد کرد.

پس از اطمینان از روشن بودن دستگاه:

  • از انتقال آب به داخل یخساز مطمئن شوید و بررسی کنید که مانعی برای انتقال آب وجود ندارد.
  • لوله انتقال آب نباید یخ ببندد، یخ زدگی لوله انتقال را بررسی کنید.
  • اگر تنها از یک فیلتر آب استفاده می­کنید آن را عوض کنید.
  • دمای فریزر را چک کنید. دما باید کمتر از ۱۸- درجه سانتیگراد باشد.

اگر به مسدود بودن خط انتقال آب شک دارید، یخچال خود را از برق بکشید و آن را از دیوار دور کنید تا فضای آزاد داشته باشید. لازم است که خط انتقال آب را ببندید. برای این کار از شیری که در پایین یخچال وجود دارد، استفاده کنید. در این مرحله لوله انتقال آب را از دستگاه جدا کنید. سپس به دنبال پیچ خوردگی، انسداد با تکه­های یخ و درواقع هر عاملی که می­تواند باعث مسدود شدن جریان آب شده باشد، بگردید. لوله را صاف کنید و بگذارید تا یخ­های درون آن آب شوند. سپس آن را مجدداً به یخچال خود متصل کنید.

اگر مشکل از لوله انتقال آب نباشد، امکان دارد از گرفتگی فیلتر باشد. دفترچه راهنمای یخچال خود را دقیق مطالعه نمایید تا نوع فیلتری که مناسب دستگاه شما می­باشد را پیدا کنید. سپس با توجه به دستورالعمل آن را عموض کنید. اگر خودتان قادر به تعویض فیلتر نمی­باشید، جای نگرانی نیست. با ما تماس بگیرید.

در اکثر مواقع صرفا بخاطر یخ زدگی خط انتقال آب، یا وجود عاملی مسدود کننده در خود لوله و یا در فیلتر، یخ ساز به درستی کار نمی­کند. در صورتی که یکی از این موارد دلیل کار نکردن دستگاه باشد، یخ ساز شما باید بعد از انجام کارهای بالا شروع به کار کند و کارکرد قبلی را داشته باشد.

اگر با بررسی و انجام اقدامات گفته شده همچنان یخچالتان مشکل یخ سازی دارد، امکان دارد مشکل جدی تری در دستگاه وجود داشته باشد. شما می­توانید با تماس و یا پر کردن فرم درخواست تعمیر از فتحی سرویس، نمايندگي بوش در تبريز، ما را از مشکل خود آگاه سازید تا هر زمانی که شما می­خواهید متخصصان ما در محل شما حضور داشته باشند و مشکل شما را حل نمایند. به عنوان نمایندگی بوش در تبریز با اطمینان به شما می­گوییم که تعميرات لوازم خانگي بوش در تبريز کار ماست!!

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید