علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است از چرخیدن دیگ ماشین لباسشویی جلوگیری کند. در چنین شرایطی به احتمال زیاد باید اتاقک یا کابین ماشین لباسشویی باز شود تا مشکل به شکل صحیحی بررسی شود؛ اما قبل از آن بهتر است موارد زیر را بررسی کنید. چرا که امکان دارد اشتباهات شما در استفاده نادرست از لباسشویی، دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی باشد. در زیر به مواردی که ممکن است از حرکت دیگ ماشین لباسشویی جلوگیری کند، اشاره شده است.

 

مقدار بیش از حد لباس

اگر بیش از ظرفیت واقعی لباسشویی، لباس در آن قرار دهید و در یک چرخه شستشو بشویید، تعادل ماشین لباسشویی شما به هم می خورد. استفاده زیاد از حد ظرفیت ماشین لباسشویی باعث می شود، موتور نتواند درام دیگ ماشین لباسشویی را به خوبی بچرخاند و حتی اگر لباس ها به صورت یکنواخت در داخل لباسشویی قرار نگیرند، ممکن است درام باز به درستی کار نکند و به خوبی نچرخد. در این مواقع بهترین کاری که می توانید انجام دهید، خارج کردن تعدادی از لباس ها و کم کردن بار ماشین لباسشویی می باشد.

این نکته را در نظر بگیرید که مقدار ظرفیت هر ماشین لباسشویی برحسب کیلوگرم بر روی آن نوشته شده که این مقدار، به صورت لباس خشک در نظر گرفته شده است. برای مثال اگر شما یک لباسشویی ۷ کیلوگرمی دارید، می توانید در هر بار شستشو، حدود ۷ کیلوگرم لباس خشک را با آن بشویید. البته توصیه می کنیم مقدار کمتری از آنچه که روی لباسشویی نوشته شده در آن لباس قرار دهید.

سوئیچ ها و تنظیمات

سوئیچ در، نزدیک به قاب درب لباسشویی و داخل کابین آن تعبیه می شود و به عنوان یک محافظ ایمنی برای جلوگیری از ورود دست به داخل دیگ در هنگام چرخش آن طراحی شده است. اگر سوئیچ خراب شده باشد، برنامه چرخش شروع نمی شود و به احتمال زیاد باید تعویض گردد.

همچنین می توانید تنظیمات را بررسی کنید تا از کارکرد درست سوئیچ انتخاب‌گر سرعت مطمئن شوید. این سوئیچ نباید بین سرعت های مختلف تنظیم شود.

پمپ تخلیه

امکان دارد یک جسم خارجی در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی گیر افتاده باشد. اگر هنگامی که ماشین پر از آب است، صدای وزوز می شنوید، بدانید که مشکل از پمپ تخلیه است.

تسمه ها

ماشین لباسشویی تعدادی تسمه دارد که ممکن است آسیب ببینند و یا پاره شود. اگر این چنین مشکلی برای شما بوجود آمده باشد باید تسمه را تعویض کنید. باید دقت داشته باشید که ممکن است مشکل اصلی از تسمه نباشدو پولی گیر کرده باشد. گیر کردن پولی معمولا باعث آسیب دیدن تسمه می شود. اگر تسمه را جایگزین کنید اما قرقره را درست نکنید، باز هم در آینده‌ای نزدیک به این مشکل برخورد خواهید کرد.

موتور

موتور ماشین لباسشویی محرک اصلی دیگ ماشین لباسشویی است. اغلب موتور لباسشویی چرخش را مستقیماً به وسیله یک کلاچ ایجاد می کند. برای به حرکت درآوردن لباسشویی، چرخ دنده‌ای با میله های متصل به آن وجود دارد که موجب به حرکت درآمدن درام یا دیگ ماشین لباسشویی می شود.

اگر دیگ ماشین لباسشویی نچرخد و یا چرخش آن کم باشد، ممکن است اسپیلن ها که همزن را به محور محرک متصل می کنند، از بین رفته باشند و باید تعویض شوند.

در بعضی از ماشین های لباسشویی یک موتور معکوس بکار گرفته می شود. اگر متوجه شدید درام لباسشویی شما دریک جهت به خوبی کار می کند، ولی در جهت مخالف نمی چرخد، ممکن است لباسشویی شما نیاز به تعویض موتور داشته باشد.

کوپلر یا اتصال دهنده‌ای که برای اتصال موتور به انتقال دهنده استفاده می شود، به مرور زمان پوسیده می شود و باید تعویض گردد.

اگر قادر به پیدا کردن دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسیشویی خود نبودید، می توانید با شماره گیری 34791024-041 با ما تماس حاصل نمایید، یا با پر کردن فرم درخواست تعمیرات لوازم خانگی بوش در تبریز و با تعیین زمان و مکان مورد نظر، متخصصان ما در محل شما حضور یابند و مشکل شما را در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت رفع نمایند. فتحی سرویس (نمایندگی بوش در تبریز) راه حل مشکلات شما است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید