تمیز کردن و رفع بوی بد ماشین لباسشویی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ساده ترین روش تمیز کردن لباسشویی

تمام لوازم خانگی اعم از برقی و دستی به مراقبت و تمیز شدن نیاز دارند. برای تمیزی و نگهداری هر یک از وسایل خانگی روش و اصولی وجود دارد. برای مثال، استفاده از مواد شوینده برای برخی از وسایل مثل ظروف لازم و ضروری است ولی برای دسته ای از لوازم منزل برعکس استفاده از این مواد کاملا نتیجه عکس خواهد داشت.

 

ماشین لباسشویی نیز نیاز به تمیز شدن دارد، این درحالی است که یک ابزار شوینده محسوب می­شود و مدام با آب و مواد شوینده در تماس است. به هر حال ماشین لباسشویی نیز باید تمیز شود ولی به نحوی متفاوت با انچه اکثر ما در جریان کارهای منزل آن را انجام می دهیم. یکی از بخش های فراموش شده ماشین لباسشویی برای تمیزی واشری است که در قسمت جلویی و مماس با درب ماشین لباسشویی برای جلوگیری از خارج شدن آب در حین شستشو تعبیه و نصب شده است .

معمولاً بعد از مدتها استفاده از ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک این قسمت با کپک و لکه های بدبو مقاومت خود را از دست داده و باعث ایجاد مشکل می­شود. علاوه بر این قسمت سایر بخش های داخلی و خارجی ماشین لباسشویی نیز باید مرتب و با دقت تمیز شوند.

مراحل تمیز کردن ماشین لباسشویی :

  • قام اول

پس از هربار شستشوی لباس ها و بیرون آوردن لباس ها از ماشین لباسشویی واشر چرمی را با یک دستمال نخی کاملا خشک و تمیز نمایید. همچنین برای رفع نم و خیسی باقی مانده در فضای داخل ماشین لباسشویی و واشر چرمی بهتر است درب لباسشویی را برای مدتی نیمه باز بگذارید تا با چرخش هوای محیط داخل آن، رطوبت باقی نماند.

  • قام دوم

اکثر ماشین­های لباسشویی و مخصوصاً مدل های جدید دارای بخشی مخصوص به عنوان محفظه صابون مایع و یا بهتر است بگوییم شوینده های مایع هستند که اصولا با پر کردن بیش از حد این بخش مقداری از مواد شوینده مایع در اطراف و لبه های آن رسوب می­کند و باقی می­ماند که با گذشت زمان با تغییر رنگ بوی بدی ایجاد می کند.

بهترین روش برای جلوگیری از این مورد استفاده از مواد شوینده به اندازه لازم است، یعنی به میزانی که با خطوطی، درجه بندی و مشخص شده است.

اگر ناخواسته با پرکردن بیش از حد این بخش از ماشین لباسشویی لکه هایی ایجاد شده است با یک دستمال مرطوب ان را پاک کنید تا به مرور زمان با کار کردن ماشین لباسشویی بوی بدی ایجاد نشود. به طور کلی استفاده از مواد شوینده مایع به مرور موجب بروی بوی بد ماشین لباسشویی می شود پس بهتر است از پودرهای ماشین لباسشویی برای شستشو استفاده کنید.

  • قام سوم

هر چند ماه یکبار ماشین لباسشویی را پاکسازی کنید. با استفاده از مایع سفید کننده و آب داغ می توانید ماشین لباسشویی را پاکسازی کنید. در مدلهای قدیمی به طور مستقیم محلول سفید کننده را داخل دیگ بریزید و در مدل های جدید، یک فنجان مایع سفید کننده به محل مخصوص مایع شستشو اضافه کنید و لباسشویی را بدون لباس و با آب گرم روشن کنید تا چند دقیقه در این حالت کار کند. چرخش آب داغ و مایع سفید کننده در مخزن داخلی ماشین لباسشویی به صورت فوق العاده ای موجب پاکسازی ماشین می شود.

در بعضی مواقع ممکن است بوی بد ماشین لباسشویی ناشی از برگشتن آب فاضلاب به ماشین لباسشویی باشد که باید در این مواقع شیلنگ فاضلاب را چک کنید. البته بهتر است این کار را یک متخصص انجام دهد. می­توانید با تماس با مرکز خدمات فنی مهندسی فتحی (نمایندگی بوش در تبریز) و یا پر کردن فرم درخواست، برای ارسال متخصصینمان در زمان و مکان مورد نظر شما اقدام نمایید.

فتحی سرویس برای تعمیرات لوازم خانگی بوش در تبریز همراه شماست.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید