نحوه چيدمان ظروف در ماشين ظرف شويی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نحوه صحيح قرار دادن ظروف در ماشين ظرفشويی

۱. بشقاب ها و ديس ها را داخل اسلات های مخصوص كه در قسمت پایین ماشین ظرفشویی تعبيه شده است قرار دهید. آنها را به سمت مرکز بکشید و سعی كنيد بين آنها فضای خالی نباشد و مرتب درون سبد ظرفشويی و در اسلات ها بگذارید. این كار برای این است که لوله ها، جت ها و دستگاه های چرخشی، آب را از مرکز می­پاشند.

 

دقت داشته باشید تمام سطوح را از چرخنده های آب جدا کنید تا اين چرخنده ها آزادانه حركت كنند تا آب به تمام نقاط ماشين ظرفشويی برسد.

۲. فنجان ها، ليوان ها و کاسه ها را در یک زاویه قرار دهید تا آب از زیر وارد آنها شود؛ ولی نبايد اين كار باعث اشغال فضای زيادی از سبد ماشين ظرفشويی شود از اين رو ظروف اين چنينی را به صورت منظم بر روی شیب بگذارید، به صورتی که محلول شستشو به راحتی بتواند درون آن‌ها قرار گیرد و تخليه شود. این كار  همچنین باعث می‌شود تا فضای بیشتری را پر کنید و حداكثر استفاده از فضای درون ماشين ظرفشويی (با چيدن درست) را داشته باشید.

۳. محل قرارگرفتن ظروف پلاستیکی در قفسه بالا است. از آنجایی که آبگرمکن يا هيتر در اکثر ماشین های ظرفشویی در پایین قرار دارد، گذاشتن اقلام پلاستیکی در سبد پایینی می تواند موجب ذوب شدن و پیچ خوردگی ظروف اینچنینی شود. در كل توصيه می­شود ظروف پلاستيكی و ظروفی كه در برابر دمای زیاد مقاومت ندارند را درون ماشين ظرفشويی قرار ندهيم.

۴. تابه ها، قابلمه ها و ظرف های درب دار را بعد از باز كردن  به شکل برعكس قرار دهيد تا مواد شوينده به راحتی به آنها برسد و جرم و چربی درون ظروف باقی نماند.

ظرفيت ماشين ظرفشويی را در نظر بگیرید و بیش از حد آن را شلوغ نكنيد.

به یاد داشته باشید که قرار دادن تعداد زیاد ظروف نه تنها مانع تمیز شسته نشدن ظروف می شود بلکه از گردش آب و رسیدن آن به تمام نقاط جلوگیری می نماید و خسارت های آتی را نیز به همراه خواهد داشت که متعاقبا تعمیرات ماشین ظرفشویی را به همراه خواهد داشت.

در صورت لزوم ماشين را روی شستشوی دستی قرار دهيد يا برنامه شستشو را تكرار كنيد.

۵. كارد، چنگال و قاشق ها را به درستی در سبد مخصوص خود بگذارید و اين ظروف را تا آنجا که امکان دارد از هم جدا کنید. به طور کلی، چون چاقو های تیز در ماشین ظرفشویی كند می شوند بهتر است به صورت دستی شسته شوند.

قاشق و چنگال‌ها را پخش کنید و سطوح قاشق و چنگال را از هم جدا کنید تا آب به آنها برسد. جداسازی ظروف در چيدمان ماشين ظرفشويی کلید اساسی می­باشد.

کارد و چنگال‌ها می توانند جلوی اسپری كردن آب توسط لوله ها، نازل ها و دستگاه های چرخشی را بگیرند. بايد به صورتی قرار گيرند كه مزاحم پاشیدن آب نشوند.

هرگز وسايل آشپزخانه چوبی یا ظروف چوبی نباید در ماشین ظرفشویی قرار داده شوند.

ظروف بزرگتر را در قسمت بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید. ملاغه­ها را همراه کاسه ها رو به پایین قرار دهید تا آب با آنها تماس داشته باشد.

۶. اگر تخته های برش و سینی های بزرگ براي قرار گرفتن در اسلات های مشخص شده برای صفحات مناسب نیستند آنها را در خارج از بخش پایین ماشین ظرفشویی قرار دهيد. بهتر است كه تخته های برش را در ماشين قرار ندهيد یا وقتی كه برنامه­ای با حرارت کم انتخاب كرده ايد قرار دهيد چون حرارت به اين وسايل آسيب می‌رساند.

  1. اطمینان حاصل کنید که دسته‌های چرخشی و دستگاه های چرخشی به راحتی می­چرخند و هیچ مانعی برای لوله ها یا اسپری ها وجود ندارد. اگر هر یک از این موارد مانع یا مسدود شود، شستشو به خوبی صورت نمی‌پذيرد.

اگر دیدید که مشکلی در این قسمت وجود دارد می توانید با ما تماس بگیرید تا تیم تعمیرات لوازم خانگی را به محل شما اعزام کنیم.

8. محل قرار گرفتن مواد شوينده را در قسمت پایین ماشین ظرفشویی و یا درب ماشین ظرفشویی با مواد شوینده، پودر ظرفشویی، ژل ظرفشويی يا قرص ظرفشويی پر کنيد. در صورت استفاده از قرص ظرفشويی مي‌توانيد قرص را به درون ماشين ظرفشويی پرت كنيد و لازم نيست حتما درون محفظه‌ی مخصوص قرار دهيد.

برخي از ماشين‌های ظرفشويی دو محفظه برای مواد شوينده دارند يكی پيش شستشو و ديگری شستشوی طولانی،اگر ظرف‌ها زياد كثيف نيست فقط محفظه‌ی اول را پر كنيد.

اگر ظرف‌ها خيلی كثيف هستند هر دو محفظه را پر از مواد شوينده کنيد و برنامه مناسب را برای ظروف با توجه به ميزان كثيفی انتخاب كنيد.

از مواد شوينده استاندارد و توصيه شده توسط سازنده دستگاه استفاده کنید.

دیدگاه‌ها   

#1 شادی 1399-10-20 12:29
سایت شما را دیدم سایت خوبی دارین ممنون میشم اگر از سایت های زیر دیدن نمایید و نظرتان را بگویید
عالی بود
فروشگاه لوازم خانگی
https://www.rabokala.ir/
اسباب بازی
https://www.gamingtools.ir/
خانه چین
https://www.khanecheen.ir/
لیدی مد
https://www.ladymodkala.ir/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید